Katalog producentów

Płytki wieloostrzowe frezarskie

OPIS KATEGORII: Płytki wieloostrzowe frezarskie
Zastosowanie płytek skrawających.
Płytki skrawające z węglika wykorzystujemy do wielu obróbek twardych materiałów. Najczęstszą operacją, w której stosujemy płytki skrawające z węglika, to obróbka frezowania.
Jak dobrać właściwe płytki skrawające.
W doborze płytek skrawających kluczowe jest określenie rodzaju obróbki oraz obrabianego materiału. Do planowania płaszczyzn możemy wybrać płytki skrawające o największej liczbie krawędzi, aby frezowanie było jak najbardziej ekonomiczne. Do frezowania ścianek bocznych interesuje nas kąt prosty płytki skrawającej. Do frezowania kształtowego dobieramy płytki skrawające, które pozwalają nam frezować w wielu płaszczyznach.
W zależności od obrabianego materiału musimy wybrać płytki skrawające z węglika dostosowanego do tego materiału. Jest jeszcze wiele innych czynników decydujących o właściwym doborze płytek skrawających z węglika, jak moc obrabiarki, sztywność mocowania detalu, długość narzędzia typ chłodzenia itp, dlatego oferujemy dodatkowo pełne doradztwo w tej dziedzinie.
Oferta różnorodnych płytek wieloostrzowych do frezowania. Różnorodne kształty i geometrie płytek pozwalają na obróbkę zgrubną oraz wykańczającą dowolnych materiałów.